Mistrzostwa Makroregionu Południowego Olkusz 2013
9 marca 2013 odbyły się w Olkuszu Mistrzostwa Makroregionu Południowego z udziałem około 180 zawodników i 25 klubów. Niezależnie zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Olkusza. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin Karate w Bukownie prowadzony przez sensei Sławomira Rudawskiego.
Krośnieński Klub Sportowy BUDO reprezentowało 9 zawodników oraz instruktor sensei Krzysztof Jakubowicz. Dwaj utalentowani młodzicy Kamil Hassan i Kryspin Paradysz wywalczyli dla KKS BUDO trzecie miejsce drużynowo. Kryspin zajął 1 miejsce w kumite i 2 w kata, Kamil 3 miejsce w kumite (spotkał się z Kryspinem w walce półfinałowej). W mistrzostwach makroregionu KKS BUDO zajął drużynowo czwarte miejsce i co warto zaznaczyć zawodnicy punktowali zarówno w kategoriach senior jak junior. Miejsca na podium zdobyli: Jakub Bielczyński - 2 miejsce kata junior, 3 miejsce kumite, Michał Półchłopek - 1 miejsce kata junior i 3 miejsce kumite, Maciej Rohan - 2 miejsce kata senior. Ładnie kata wykonały również Diana Hejnar i Aleksandra Rogalska oraz Filip Szeller i Damian Kłosowicz. Po raz pierwszy startowali oni w kategorii kata senior i z pewnością na kolejnych zawodach ich wynik będzie lepszy. Niestety regulamin zawodów nie pozwalał na start w kumite wszystkim zawodnikom.