Maksymilian wywalczył MISTRZOSTWO POLSKI JUNIORÓW w BOKSIE!Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów 2014

W Hali Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie od 14 do 18 maja zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. Młodzi bokserzy wyłonieni w drodze turniejów walczyli o tytuł najlepszego pięściarza w Polsce. Pośród 151 zawodników z całej Polski znalazło się 6 zawodników reprezentujących województwo podkarpackie:
52 kg Mateusz Krawiec (BUDO Krosno)
60 kg Oskar van Nguyen (Wisłok Rzeszów)
64 kg Maksymilian Gibadło (BUDO Krosno)
64 kg Dominik Kida (Wisłok Rzeszów)
69 kg Marcin Majka (Wisłok Rzeszów)
75 kg Bartłomiej Wojnarowski (BUDO Krosno)

By dotrzeć do finałów, młodzi zawodnicy w codziennych walkach zmagali się z kolejnymi przeciwnikami. Dostarczali kolegom, sympatykom i kibicom wiele emocji, tocząc zacięte pojedynki - zdaniem doświadczonych komentatorów - na bardzo wysokim poziomie. Trenerzy i sekundanci analizowali przebieg toczonych walk, starając się znaleźć najlepsze rozwiązania taktyczne dla swoich podopiecznych na kolejne wyzwania. Do strefy medalowej awansowali zawodnicy Maksymilian Gibadło (BUDO Krosno) oraz Dominik Kida (Wisłok Rzeszów). Dominik, niestety uległ przeciwnikowi zajmując 3 miejsce, natomiast Maksymilian wygrał z utytułowanym zawodnikiem z kadry Polski Dawidem Sucheckim (TS Wisła Kraków) i awansował do finału.

Hala w dzień finałów była pełna emocji, oprawa artystyczna, występy grup tanecznych, gra świateł dopełniały wyjątkowej atmosfery. Duża grupa sympatyków, zawodników i kolegów czekała na walkę Maksymiliana. Niech to co było naszym udziałem choć w części zostanie oddane przez krótkie relacje - www.bokser.org - "Owacjami na trybunach witany przedstawiciel gospodarzy. Wchodzi dynamicznie w walkę przy dopingu całej sali. Konsek kłuje po dołach i kontruje w górne partie, a Gibadło stara się narzucić swój styl i tak też widzą to sędziowie. 3-0 w pierwszej rundzie dla Sebastiana. Dobry Konsek w drugiej rundzie "kąsa" nadal, co daje się zauważyć w każdej akcji, ale to nie wystarcza, Gibadło dalej robi swoje i mamy drugą rundę 0-3. I znowu trzecia runda rozstrzyga o wyniku. Niesamowite emocje w tych mistrzostwach. Niesamowite pojedynki!"
http://www.polskiboks.pl - "Sprawcą największej niespodzianki zawodów był złoty medalista wagi z limitem 64 kg i najlepszy zawodnik turnieju - Maksymilian Gibadło z Budo Krosno, który w półfinale uporał się z Dawidem Sucheckim z krakowskiej Wisły, a w finale pokonał jednogłośnie na punkty innego kadrowicza Sebastiana Konska (RMKS Rybnik).Zawodnicy i trenerzy KKS BUDO

Na uwagę zasługuje fakt, iż Maks nie tylko pokonał wszystkich przeciwników, ale został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw. Na dodatek jego walka z Sebastianem została uznana za najlepszą walkę finałową. Maksymilian jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, prowadzonym przez trenera Bronisława Krawca. Na swój sukces zasłużył nie tylko talentem ale również systematyczną pracą na treningach. Jest Mistrzem Podkarpacia, odnosił sukcesy w wielu turniejach również międzynarodowych. Wierzymy, iż dzięki temu zwycięstwu został dostrzeżony i jego talent będzie się mógł dalej rozwijać.Nagroda dla Najlepszego Zawodnika i za Najlepszą Walkę Mistrzostw