Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate

W dniu 12.03.2016 w Leżajsku zostały zorganizowane Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate, współorganizatorem Podkarpacki Okręgowy Związek Karate, Podkarpacka Federacja Sportu, a patronat nad imprezą objęli Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart i Marszałek Województwa Podkarpackiego. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Krawontka. W Mistrzostwach Makroregionu startowało 152 zawodników a w Mistrzostwach Młodzików 71 zawodników z 32 ośrodków. Zawodnicy KS BUDO startowali w kategoriach kata i kumite w grupach wiekowych senior, junior i młodzik. Mistrzostwa sędziował sensei Paweł Kafel a zawodnikom sekundował sensei Krzysztof Jakubowicz.

Dzięki doskonałej postawie i umiejętnościom zawodników klub uzyskał najwyższy wynik w punktacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu i zajął drużynowo pierwsze miejsce. Wszechstronne wyszkolenie zawodników potwierdza wynik seniora Filipa Szellera i juniora Kamila Hassana, którzy zarówno w kategorii kata jak i kumite zdobyli mistrzowskie tytuły. Dodatkowo Filip zdobył tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw. Również jedyny młodzik Maciej Wójcik zdobył medale zarówno w kumite - 2 miejsce jak i w kata 3 miejsce.
Gratulujemy zawodnikom i kadrze trenerskiej oraz życzymy dalszych sukcesów.