Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Ełk 2016

W dniu 11 czerwca w Ełku odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów, U22 oraz Open Seniorów. Odbędą się one tego roku w Bułgarii (Sofia) w dniach 25-26 listopada. W reprezentacji KS BUDO wystartowali zawodnicy: Marek Cichy, Michał Kamiński, Dominika Kieraś, Filip Szeller, Maciej Wójcik. Trzech zawodników wywalczyło kwalifikacje: Michał Kamiński kumite 2 miejsce, Dominika Kieraś kumite 1 miejsce oraz kata 1 miejsce. Filip Szeller kumite 1 miejsce i kata 1 miejsce, Maciej Wójcik zajął 3 miejsce w kata. Dzieki zajęciu pierwszych lokat w kata i kumite Dominika Kieraś i Filip Szeller otrzymali Puchary dla najlepszych zawodników turnieju. Należy dodać iż szklane puchary ufundowane przez organizatora zostały wykonane w Krośnie. Gratulujemy zawodnikom i życzymy udanego startu na Mistrzostwach Europy. Start zawodników został zorganizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.