Bokserski brąz na Mistrzostwach Polski w Bytomiu

Krośnianin Aleks Pańko wywalczył brązowy medal na trwających niespełna tydzień Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie odbywających się w ubiegłym tygodniu w Bytomiu.
Mistrzostwa Polski w Boksie - Aleks 3 miejsce

Aleks Pańko na co dzień trenuje w Klubie Sportowym BUDO Krosno. Trenerem głównym jest Krzysztof Jakubowicz a trenerami wspomagającymi Marian Bochenek oraz Daniel Sikorski. Kariera bokserska Aleksa rozpoczęła się trzy lata temu, kiedy jako czternastolatek pierwszy raz wszedł na salę treningową. Od tamtego czasu stoczył 20 walk a największym osiągnięciem było zdobycie Mistrza Okręgu Podkarpackiego Kadetów 2020 w kategorii wagowej 70 kg.

Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie Bytom 2022 rozpoczęły się we wtorek 14.06.2022r. oficjalnym ważeniem zawodników. Mając na uwadze fakt, że mistrzostwa trwały aż 6 dni – od wtorku do niedzieli włącznie a nie jednodniowe jak to zwykle bywa podczas zawodów niższej rangi - waga zawodników zapisana na oficjalnym wtorkowym ważeniu klasyfikowała bokserów w odpowiednich kategoriach i zawodnicy by nie zostać zdyskwalifikowani musieli przez prawie tydzień utrzymywać swoją wagę na stałym poziomie, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Pierwszą walkę na ringu Aleks Pańko stoczył w czwartek, mierząc się z zawodnikiem z Sosnowca Damianem Mikuła, wygrywając walkę na punkty. Walka kwalifikująca do brązowego medalu została stoczona na następny dzień z zawodnikiem z Bytomia Nikodemem Godek, która również została wygrana przez krośnianina. Walka o brąz była wyzwaniem nie tylko fizycznym ale również psychicznym – sama świadomość walki o brązowy medal była niezwykle motywująca ale i stresująca a przeciwnik Aleksa Nikodem Godek stanął do walki na "swojej ziemi" mając ogromne zaplecze głosno dopingujących kibicow, przyjaciół i rodziny. Gorący doping nie zdekoncentrował krośnianina i udało się wywalczyć brązowy medal. W sobotę do kolejnej, tym razem niestety przegranej walki półfinałowej Aleks Pańko stanął z zawodnikiem z Warszawy Olafem Szcześniak. Walki finałowe oraz koronacja zwycięzców odbyły się w niedzielę. W kategorii Aleksa wzięło udział 12 zawodników z całej Polski.

Aleks2022_2s.jpgPo wręczeniu brązowego medalu Aleks Pańko podziękował wszystkim zawodnikom, swoim rywalom, ekpie z narożnika, kibicom i rodzinie oraz wykonał bardzo miły gest pokazując sportowy szacunek oraz pokorę – swoje do tej pory najwyższe w życiu osiągnięcie wraz z mistrzowskim brązowym medalem zadedykował trenerowi Krzysztofowi Jakubowicz oraz całemu Klubowi Sportowemu Budo Krosno.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Aleksowi Pańko sukcesów w dążeniu do coraz wyższych celów, realizacji marzeń i utrzymywania sportowego ducha na jak najwyższym poziomie.

Klub Sportowy Budo Krosno prowadzi sekcję bokserską od 2011 roku gromadząc nie tylko grupę zawodniczą ale również amatorską - w tym osoby dorosłe - a od 2018 roku działa sekcja boksu dla kobiet. Treningi odbywają się w Krośnie na ul. Kolejowej 11.
Zajęcia w sekcji bokserskiej są wspierane finansowo przez Gminę Miasto Krosno.