ME2015 4s

W dniach 26 do 29 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin. Organizatorem Mistrzostw był Tarnogórski Klub Sportowy Karate prowadzony przez shihan Bogdana Lubosa wraz z Polską Federacją Karate Shinkyokushinkai i EKO - European Karate Organization. Mistrzostwa zostały rozegrane w Tarnowskich Górach gdzie startowali Kadeci U16 oraz Bytomiu gdzie rywalizowali młodzieżowcy U22. W turnieju startowało 289 zawodników z 18 państw.
Klub Sportowy BUDO reprezentowali zawodnicy którzy wcześniej wywalczyli sobie prawo do reprezentowania Polski: Marek Cichy (60kg), Kamil Hassan (kata U 16 i 55kg), Michał Kamiński (65kg), Dominika Kieraś (kata U16 i 55kg), Filip Szeller (kata U22), zawodnikom sekundował sensei Krzysztof Jakubowicz. Rywalizację rozpoczęły konkurencje kata, Dominika po wygranym pierwszym pojedynku zajęła miejsce 5-8. Filip wygrywał kolejne pojedynki by w półfinale i finale zmierzyć się z swoimi kolegami z kadry: Michałem Karpowiczem i Mateuszem Golombem, Filip - trzykrotny medalista Mistrzostw Europy Juniorów wygrał wszystkie pojedynki zdobywając tytuł Mistrza Europy Młodzieżowców. W kategoriach kumite początek był bardzo dobry, zawodnicy KS BUDO zaprezentowali wysoki poziom wygrywając swoje pierwsze walki, niestety do półfinału zdołał przejść jedynie Michał. Po ciężkiej walce z reprezentantem Litwy w kolejnym starciu nie zdołał pokonać reprezentanta Ukrainy i zajął miejsce trzecie. Start na tak ważnej imprezie z wywalczonymi dwoma medalami można zaliczyć do udanych tym bardziej, iż złoto Filipa było jedynym pierwszym miejscem dla reprezentacji Polski. Polska kadra zdobyła łącznie 17 medali, oprócz Filipa Szellera i Michała Kamińskiego dla Podkarpacia brązowy medal wywalczył w kategorii 85 kg Grzegorz Bartman który reprezentował Brzozowski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Wojciecha Świstaka.
Udział w Mistrzostwach Europy KS BUDO odbył się przy finansowym wsparciu Gminy Krosno.