Mistrzostwa Makroregionu Południowego 2018

W dniu 11 marca 2018 w Hali Widowiskowej MOSiR Krosno odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zostały zorganizowane przez Krośnieński Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Romana Woźniaka. Odbyły się z udziałem 288 zawodników z 34 ośrodkow Karate Kyokushin. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: Marszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Prezydent Krosna Bronisław Baran, Dyrektor MOSiR Antoni Dębiec, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Grzegorz Półchłopek, Inspektor Katarzyna Bienia.
Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Tadeusz Krygowski.
KS BUDO reprezentowało 14 zawodniczek i zawodników: Marcin Bożętka, Marek Cichy, Michał Kamiński, Dominika Kieraś, Oliwia Kieraś, Stefan Kotys, Katarzyna Michalska, Michał Półchłopek, Bartosz Rohan, Barbara Sysyło, Filip Szeller, Bartosz Ukleja, Maciej Wójcik, Aleksander Ziemiański. Mistrzostwa sędziowali: sensei Piotr Frączek, sensei Krzysztof Jakubowicz, sensei Paweł Kafel, senpai Wojciech Kozub.
Zawodnicy zdobyli wiele miejsc medalowych zdobywając jednocześnie 3 miejsce drużynowo. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został zawodnik KS BUDO Filip Szeller zwycięzca kategorii kata oraz kumite senior. Oliwia Kieraś zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zdobywając pierwsze miejsce w Kata i 3 w Kumite.